Пошук документів

Рішення №2010 Про розгляд звернення фізичних осіб-підприємців стосовно незапровадження в Україні карантину вихідного дня

Видавник
Коростенська міська рада
Статус
Чинний
Тип документа Рішення
Від
12.11.2020

Текст документа

РІШЕННЯ

позачергова сорок третя сесія VІІ скликання

від 12.11.2020 р. №2010

Про розгляд звернення фізичних осіб-підприємців

стосовно незапровадження в Україні карантину

вихідного дня

Розглянувши звернення фізичних осіб-підприємців стосовно можливого запровадження в Україні карантину вихідного дня, відповідно до ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

Підтримати звернення фізичних осіб-підприємців стосовно не запровадження в Україні карантину вихідного дня та направити відповідні звернення депутатів Коростенської міської ради VII скликання (додається).

Міський голова Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради В.Вигівський

Заступник міського голови О.Ясинецький

Начальник відділу організаційного

забезпечення діяльності міської ради О.Заєць

Начальник юридичного відділу Т. Камінська

 

 

Додаток

до рішення позачергової 43 сесії

Коростенської міської ради

VII скликання №2010

Прем’єр-міністру України

Денису Шмигалю

вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

 

Звернення

депутатів Коростенської міської ради VII скликання

Розглянувши звернення фізичних осіб-підприємців та найманих працівників, які провадять торгову, торгово-виробничу та іншу діяльність з надання побутових послуг населенню, депутати Коростенської міської ради вирішили підтримати їх вимоги не вводити в Україні карантин вихідного дня.

З введенням у країні карантинних обмежень у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2, з 1340 дрібних підприємців, зареєстрованих у місті Коростень, з квітня поточного року 12% припинили свою роботу.

У випадку введення карантину вихідного дня ще 40% з них не зможуть відновити свій бізнес. Зменшення товарообігу фізичних осіб-підприємців призведе до зростання неплатежів товаровиробникам, до бюджетів всіх рівнів та комунальних послуг. Припинення діяльності торговельних закладів, ринків та підприємств побутового обслуговування не вирішить основної мети карантину – розірвання ланцюжка передачі хвороби.

Будь-які обмеження для роботи бізнесу мають супроводжуватися компенсаційними виплатами або зниженням податкового навантаження. У місцевому бюджеті коштів на такі видатки немає.

Міська рада усвідомлює термінову необхідність зменшення навантаження на лікарні, в тому числі через мінімізацію контактів.

На виконання Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» вжито всіх заходів дієвого контролю за виконанням обмежувальних заходів. Створені мобільні групи, які, у разі виявлення порушень, мають право тимчасово призупиняти роботу окремих закладів до усунення недоліків, проводяться щоденні заходи з дезінфекції та виконанню інших протиепідемічних правил, ведеться постійна інформаційна та роз’яснювальна робота з населенням, лікарні забезпечуються всім необхідним для лікування хворих.

Міська рада вважає за доцільне відмінити в державі карантин вихідного дня, а пропонує надати право громадам визначати правила роботи на конкретній території з урахуванням поточної ситуації.

За дорученням депутатів Коростенської міської ради

міський голова Володимир МОСКАЛЕНКО

Секретар міської ради Володимир ВИГІВСЬКИЙ