Пошук документів

Додаток №1360 Про звернення депутатів Коростенської міської ради VII скликання

Видавник
Коростенська міська рада
Статус
Чинний
Тип документа Додаток
Від
21.02.2019

Текст документа

 

РІШЕННЯ

двадцять дев’ята сесія VІІ скликання

від 21.02.2019 р. №1360

Про звернення депутатів Коростенської міської ради VII скликання

Відповідно до статті 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Коростенська міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Підтримати звернення до директора ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» та голови правління ПАТ “ЖИТОМИРГАЗ» щодо відміни нарахування коефіцієнту приведення до стандартних умов об’ємів спожитого газу побутовим споживачам міста Коростеня та проведення перерахунку плати за природний газ за місяці, в яких безпідставно до сплати нараховувалась сума більша ніж за показниками лічильника (Додаток 1).

2.Підтримати звернення до ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» щодо врегулювання взаємовідносин енергопостачальних компаній та споживачів електричної енергії міста Коростеня. (Додаток 2)

3.Доручити міському голові підписати звернення та направити за належністю.

Міський голова В.Москаленко

Секретар міської ради

В.Вигівський

Начальник відділу організаційного

забезпечення діяльності міської ради

О.Заєць

Начальник юридичного відділу

Т. Камінська

 

 

Додаток 1 до рішення 29 сесії Коростенської міської ради VII скликання від 21.02.2019 р. №1360

 

Директору

ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ»

Тарасову В.А.

 

вул.Фещенка-Чопівського,35

м.Житомир

10002

 

Голові правління ПАТ “ЖИТОМИРГАЗ»

Ющенку В.І.

 

вул.Фещенка-Чопівського,35

м.Житомир

10002

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Коростенської міської ради

щодо відміни нарахування коефіцієнту приведення до стандартних умов обємів спожитого газу побутовим споживачам міста Коростеня та проведення перерахунку плати за природний газ за місяці, в яких безпідставно до сплати нараховувалась сума більша ніж за показниками лічильника

 

До депутатів Коростенської міської ради звертаються мешканці міста Коростеня щодо неправомірного застосування ТОВ «Житомиргаз збут» коефіцієнту приведення до стандартних умов об’ємів спожитого газу.

Побутовим споживачам природного газу м. Короостень надійшли рахунки за листопад-грудень 2018 та січень 2019 року від ТОВ «Житомиргаз збут» як постачальника природного газу, в якому об’єм природного газу до сплати розраховано із врахуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов із посиланням на Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2494 (п.1 розділу IX).

Водночас, пунктом 3 глави 1 розділу IX Кодексу газорозподільних систем визначено, що “об’єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов згідно з розділом XV цього Кодексу”. Відповідно до пункту 6 глави 1 розділу XV Кодексу газорозподільних систем визначено, що “для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов (k) необхідно визначати за відповідними додатками до Методики приведення об'єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 26 лютого 2004 року № 116, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 березня 2004 року за № 346/8945”. Водночас, абзацом другим частини першої зазначеної Методики, невід'ємною частиною якої є додатки до неї визначено, що “дія цієї Методики поширюється на суб'єкти господарювання, які у господарсько - виробничій діяльності для вимірювання об'єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показами лічильників громадянами - підприємцями для власних потреб”. Таким чином зазначені положення Кодексу газорозподільних систем не можуть бути застосовані до громадян як побутових споживачів.

Постановою НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, від 23.11.2018 1493 на звернення споживачів природного газу та, з метою захисту їх прав, заборонено ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами у відповідності до статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» та статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Згідно відповіді ТОВ «Житомиргаз збут» на звернення споживачів щодо неправомірного застосування вищенаведеного коефіцієнту і завищення фактичного використання газу отримана відповідь, що оператором ГРМ є ПАТ «Житомиргаз», який передає ТОВ «Житомиргаз збут» обсяги спожитого газу для здійснення нарахувань за спожитий газ. (відповідь № 10708-лв-1040-0219 від 07.02.2019 року)

На звернення мешканців м. Коростень, Коростенського, Овруцького, Олевського та Лугинського районів Народним депутатом України Арешонковим В.Ю. з даного приводу направлено 16 січня 2019 року депутатський запит до КМУ та НКРЕКП на що, 04 лютого 2019 року за № 118/16/7-19 отримана відповідь щодо неправомірних дій з боку ПАТ «Житомиргаз».

Враховуючи викладене, відповідно до положень пункту 4.11 Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2500, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1386/27831 та пункту 9 розділу VI Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП 30.09.2015 № 2496, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за №1382/27827 вимагаємо:

 

1.ВІДМІНИТИ НАРАХУВАННЯ КОЕФІЦІЄНТУ ПРИВЕДЕННЯ ДО СТАНДАРТНИХ УМОВ ОБЄМІВ СПОЖИТОГО ГАЗУ.

2ровести перерахунок плати за природний газ за листопад – грудень 2018 року та січень 2019 року відповідно до чинного законодавства всім споживачам м. Коростень.

За результатами розгляду депутатського звернення просимо інформувати в строки визначені чинним законодавством.

 

 

За дорученням депутатів Коростенської міської ради

 

міський голова В.В.Москаленко

 

Секретар міської ради В.Вигівський

 

 

 

 

Додаток 2 до рішення 29 сесії Коростенської міської ради VII скликання від 21.02.2019 р. №1360_

 

Керівнику ТОВ «Житомирська

обласна енергопостачальна компанія»

Гуцало А. А.

 

Майдан Перемоги, 10

м. Житомир

10003

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Коростенської міської ради

щодо врегулювання взаємовідносин енергопостачальних компаній та споживачів електричної енергії міста Коростеня

 

Протягом лютого місяця багато мешканців міста звернулись з проблемою отримання платежів за електроенергію від Коростенського відділення Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» (ТОВ «ЖОЕК») із зазначенням нереальних боргів. Із пояснень, борги виникли із-за того, що з грудня змінилась компанія надання послуг, а споживачі сплатили кошти на рахунки АТ «Житомиробленерго».

Отримали квитанції з незрозумілою заборгованістю і мешканці міста, яким послугу з електропостачання раніше надавала філія «Енергозбут» ПАТ «Укрзалізниця».

Така ситуація спонукає людей нервуватись за нереальні борги та вимагає витрат часу на з’ясування обставин.

З метою захисту прав громадян, просимо Вас втрутитись в цю ситуацію та вжити необхідних заходів для врегулювання взаємовідносин енергопостачальників та споживачів та уникнення подібних конфліктних ситуацій в подальшому.

Про розгляд даного звернення та вжиття заходів по врегулюванню ситуації в місті з піднятого питання просимо повідомити у визначений законодавством термін.

 

З надією на порозуміння та за дорученням депутатів Коростенської міської ради

 

міський голова В.В.Москаленко

 

Секретар міської ради В.Вигівський